O knihovně

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem.“
— Jan Amos Komenský

Knihovna v obci Závist má dloholetou tradici. V roce 2006 knihovnu po paní Trtílkové, která ji dlouhá léta vedla, převzala Jana Minaříková, po ní v roce 2010 převzala vedení knihovny Bc. Gabriela Šmardová, která ji vedla do října 2015. Od listopadu 2015 vede knihovnu opět Jana Minaříková.

Knihovna prošla velikou změnou, zcela se předělal interiér knihovny a přibyly nové knihy. Knihovna také navázala spolupráci s regionálním oddělením v Blansku, odkud pravidelně doplňuje fond o meziknihovní výpůjčky.  V našem katalogu se momentálně nachází okolo tří tisíc svazků. Pro děti z obce Závist pořádáme setkání, spojené s hraním her, či výtvarnými činnostmi a několikrát do roka i další kulturní akce, pod záštitou obce Závist, jako je drakiáda, či Mikulášská nadílka. Dále se s dětmi ve spolupráci s regionálním oddělením v Blansku účastníme výletů, díky kterým děti poznávají historii a přírodní krásy svého okolí. Zapojili jsme se také do akce ctenipomaha.cz.

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

V knihovně je jedno studijní místo s možností připojení k internetu zdarma.

Knihovnu vede Jana Minaříková

S výběrem, i jakýmkoli jiným dotazem Vám ráda pomohu!